Z našich akcí


Silvestrovské setkání Junge Aktion a Spirály jsme museli zrušit, teď ale máme pro Vás malou náplast. Ve spolupráci se Selesiánama jsme se rozhodli zopakovat úspěšný loňský Silvestrovský benefiční běh.

Plasto Fantasto 2021 ist leider schon vorbei, trotzdem möchten wir uns hiermit ganz herzlich bei KJP und DTZF bedanken, für die Unterstützung. Falls euch interessiert, was wir gemacht haben, schaut euch den Artikel von Clara an.

Na začátku srpna se konalo tradiční česko-německé letní setkání. Přečtěte si jak probíhalo očima účastnice Terezky, které tímto děkujeme za postřehy. Za finanční podporu moc děkujeme DTZF a Go East.

pokud stále nemáte plány na léto a láká Vás možnost se podílet na přípravě letní akademie, ve máte jedinečnou příležitost přihlásit se na srpnovou stáž ve Frauenau. V rámci stáže budete mít možnost vyzkoušet si práci na přípravě a realizaci uměleckých projektů a mnoho dalšího.

V rámci Velikonočního setkání česko-německé mládeže si Junge Aktion připravila podcasty, které si můžete poslechnout v klidu z domova - anebo kdekoliv budete na cestách!

V polovině září se uskutečnil druhý díl letošního ročníku festivalu Meeting Brno, jehož cílem je připomínat multikulturní historii a obyvatele města Brna. Od roku 2015 tak pořadatelé zvou zástupce původních německých, židovských či rakouských obyvatel a spolu s českými účastníky vytvářejí platformu pro setkávání a mezinárodní dialog. Také dialog...

Letošní podzimní zasedání předsednictva Spirály Sdružení Ackermann-Gemeinde se konalo druhý záříjový týden 2020 v Praze. V rámci tohoto setkání se předsednictvo seznámilo s aktuálními výzvami, úkoly a novými rolemi v rámci předsednictva i SAG.
Také jsme reflektovali proběhlé akce, které se letos mohly uskutečnit pouze v omezeném rozsahu a plánovali...

Myslím, že to mohlo být tak v roce 2017, ještě za mého studia v Berlíně. Tenkrát mě navštívila Amálka Kostřížová a při povídání u kávy jsme přemýšlely nad tím, co bychom mohly s Junge Aktion a Spirálou dělat. Nebylo by špatné zaměřit se více na cizí jazyk, říkala jsem jí. Shodly jsme se na tom, že by to i pro...

Dieses Jahr fand die Frühlingsbegegnung der Spirála im wunderschönen Pilsen statt. Unter dem Motto "30 Jahre Freiheit in Mittel- und Osteuropa" diskutierten und sprachen wir, vom 7. Bis 9. Februar, über unsere Ansichten über die EU und die samtene Revolution.