Z našich akcí


Dieses Jahr fand die Frühlingsbegegnung der Spirála im wunderschönen Pilsen statt. Unter dem Motto "30 Jahre Freiheit in Mittel- und Osteuropa" diskutierten und sprachen wir, vom 7. Bis 9. Februar, über unsere Ansichten über die EU und die samtene Revolution.

První zasedání předsednictva Spirály Sdružení Ackermann-Gemeinde se konalo od 24.10. do 25.10. 2019 v Praze. V rámci tohoto setkání se předsednictvo seznámilo s novými rolemi v rámci předsednictva a reflektovalo a plánovalo akce Spirály a spolupráci s partnerskou organizací Junge Aktion der Ackermann-Gemeinde. Práce předsednictva byla velmi...

Retrospektivně jsem pak vděčný sestře za to, že mě přesvědčil, abych se zúčastnil letního týdne akce AG Young Action, se kterou byla vždy zapojena. A bylo to prostě skvělé!
Letní týden se konal ve stejnou dobu jako německo-české dny setkání komunity Ackermannů v Landshutu. Jejich mottem je "Evropa 1989-2019, odvaha do budoucnosti". byl také náš...

Cez prázdniny na konci apríla som sa zúčastnila Veľkonočného stretnutia v nemeckom Niederalteichu. Organizuje sa to už niekoľko rokov, no pre mňa to bolo po prvýkrát. Stretli sme sa 17. apríla v škole, ktorá sa pre nás stala nielen miestom, kde sme mohli zložiť hlavu, ale takisto aj dejiskom mnohých prednášok a worskopů.

"Wir haben ein denkwürdiges Jahr vor uns.", merkt Martin Kastler in seinem Grußwort zur Eröffnung der Jahreskonfe- renz an. Weiter stellt er "die Frage, die uns alle bewegt: wo gehen wir hin? Was wollen wir eigentlich?"

"Společně ve střední Evropě - od společné minulosti ke společné budoucnosti."
Když jsem 28. prosince na cestě do Budapešti, nemohu si toho hodně představit. Jsem na cestě k silvestrovskému setkání s Young Action of Ackermann community. Opravdu nevím, co název napovídá - je to konec konců první událost JA, kterého se účastním.
Když dorazím...